SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka 10201125
*
nr 1020 1125
Bricka
pläter, England, längd: 65 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 februari 2016
kl 18:55:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/2 08:33:31
1
100 kr
19/2 11:14:38
2
150 kr
20/2 11:43:51
3
Vinnande bud
22/2 08:33:34
1
300 kr
22/2 08:33:34
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka engelsk england europa nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Bricka
Läs om budbetjänten
nr 1020 1125
Bricka
pläter, England, längd: 65 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/2 08:33:31 | 1 | 100 kr |
19/2 11:14:38 | 2 | 150 kr |
20/2 11:43:51 | 3 | Vinnande bud |
22/2 08:33:34 | 1 | 300 kr |
22/2 08:33:34 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka engelsk england europa nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41